Pedig puncsolás mégis lesz, mert már mindenki arról beszél, hogy melyik időpontot is lőhetnénk be egy jobbfajta forralt borra. Ja, és melyik legyen az a vásár, amiben először megmerítkezünk a Karácsony-várás édes pillanataiba, (Az összes bécsi karácsonyi piac címe és nyitvatartása itt található).
De vigyázat, nem véletlenül hívják ezeket a vásárokat karácsonyinak. Mind bezár legkésőbb december 26-án! És csak jövő ilyenkor nyitnak újra.De hogy újat is mondjak, lett néhány éve egy karácsonyi vásár a Liechtenstein palota kertjében a 9. kerületben, ahol kicsi körhintával, 5-6 bódéval várják az idelátogatókat...ez olyan siki-miki karácsonyi piac a jómódúaknak, csakhogy ez is legyen azon a körnéyken. Esténként nagyon hangulatos.
És van egy másik, talán kevésbé ismert, fent a hegyen, a 18.dik kerületben, a Türkenschanzparkban.
Ez egy nagyon szépen rendezett, ahogy az angolok mondanák, manikűrözött park egyik sarkában elterülő, nem is olyan kicsi vásár. A park bejárata mellett áll egy a török kormány által 1991-ben adományozott oszmán stílusban megépült Yunus Emre kút (Yunus Emre, majd 800 éve élt török költő, maga a kút a török-osztrák jó viszonyt van hivatva megtestesíteni). Ezt körülölelően helyezkedik el a vásár, bowlingpályával, körhintával és sok kicsi bodéval. Ha nem este megy oda az ember, akkor egy forraltborral a kezében, vagy anélkül úgyis elindul a csodás park egyik ösvényén, bele-bele a dimbes-dombos zöld erdőbe, hogy felfedezze Bécsnek ezt az eldugott rejtekét. Vagy ha már megunta a kintorna zenéjét és cuppogós puncsokat, a város egyik legszebb villanegyedének - a XIX század második felében angol, francia és olszasz stílusban tervezett - épületeit csodálhaja meg... ezek azok a családi házak, amikről nem írnak a bedeckerek, mert "csak" lakóházak... de milyenek - a Währing-i cottage negyed villái. Az egyik közülük Kálmán Imréjé volt.
A folytatásban az évek óta hagyományosan ugyanazon helyszínen működő vásárokról lehet olvasgatni...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése